Autor Tema: Odgovornost  (Pročitano 2508 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže LIONA*

• * Komšija prijatelj *
  • Reputaciona snaga: 1409
  • LIONA is awe-inspiring!LIONA is awe-inspiring!LIONA is awe-inspiring!LIONA is awe-inspiring!LIONA is awe-inspiring!LIONA is awe-inspiring!LIONA is awe-inspiring!LIONA is awe-inspiring!LIONA is awe-inspiring!LIONA is awe-inspiring!LIONA is awe-inspiring!LIONA is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
Odg: Odgovornost
« Odgovor #3 poslato: 18. Septembar 2014. 11:44:10 »
Smatram se bas odgovornom osobom...

Imam ASC u Jarac a Saturn u 3.polju sa Mesec u istoj kuci u Bik  :D
Mislim da ima neke veze ali ako ima jos ko da nesto "primeti" rado bi saslusala...   :D

beskrajnost555*

• Gost
Odg: Odgovornost
« Odgovor #2 poslato: 17. Septembar 2014. 23:19:35 »
 :as: :0: Saturn
Mogu reci volim da me je zivot naucio odgovornosti, mislim da nebi voljela drugacije biti, ali moja mama je dosta  Jupiter tip i nije u stanju da nicim upravlja sto je uzas, ne znam kako zivit u takvoj kozi, ali dobro ne mozes promjenit nekog tko to ne zeli. Uvijek kad nesto radim uvijek zelim da radim to odgovorno. Posto mi  Saturn vlada 3 i 4 kucom , nekad pozelim da mogu vratit 'moje dugove' svima onima koji su uradili nesto za mene, posebno familija i moji roditelji. Onda bi mogla reci da nemamo nista jedan s drugima. Moguce zbog  Saturn Škorpija da je to jedan od razloga zasto i zbog cega se pokaziva to odricanje. Jer cijeli zivot zbog tog sto nisam imala dobar odnos sa njima onda sam se odrekla i takve bliskosti pa smo sad samo neka vrsta poznanika i prolaznika, to se takodjer odnos i na sestru, ne i brata, ali na zalost i taj dio ide prema tome. Mada mi je to bolna tocka.  :-? :S
Posto sam uvijek tako puno voljela mog brata. Al kao sto kaze ishod stvari u 12 kuci eh da ishod ce bit sigurno pun tuge sto i je.
Osjecaj da nigdje ne pripadam mi je mama dobro pokazala , ali dobro sad kad sam odgovorna i daleko od njih sviju ja mogu biti i ja i jako sam sretna da mogu bit odgovorna toliko da mi nitko nece reci kako ne valjam :) Unatoc tom sto to je receno ja ih volim , ali iz  daljine.

lina*

• Gost
Odgovornost
« Odgovor #1 poslato: 23. Oktobar 2011. 23:09:25 »
iz PSIHOLOŠKA ASTROLOGIJA - ČARLS E.O. KARTER

ODGOVORNOST

- Osećanje odgovornosti donosi jak i dobro položen Saturn. Međutim, da li će natus biti u stanju da podnese odgovornost koja mu se nameće u velikoj meri će zavisiti od jačine celog horoskopa. Istaknut Saturn, bilo jak ili ne, gotovo uvek označava preuzimanje odgovornosti.
Neodgovornost je uglavnom jupiterijanska crta, a naročito je povezana sa Ribama, mada je neizvesno da li Neptun na Ascendentu takođe označava detinjastu nesposobnost da se podnesu odgovornosti. Aflikcije prema Saturnu, naročito od strane Marsa, ili prema Saturnu smeštenom u Ovnu, teže da oslabe osećaj dgovornosti. S druge strane, Saturn u nekom od vodenih znakova oseća svoje dužnosti previše jako, što često ima za posledicu neku vrstu odricanja.