Autor Tema: Nepažljivost  (Pročitano 1939 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

beskrajnost555*

• Gost
Odg: Nepažljivost
« Odgovor #2 poslato: 17. Septembar 2014. 23:17:49 »
Sad ako bi uzela  Mesec  :120: Venera  mozda je razlog zasto pokusavam uvijek bit pazljiva prema svima jer i sama volim takav tritman. No zna se mozda i desit nekad da ne pazim , ali nikad nije namjerno. No ja jesam nekad brzoplatna, pa izgleda da sam nepazljiva  Merkur :0: Mars Mesec MerkurMars Sunce. Najvise gdje nekad budem ne pazljiva su rijeci i govor, zelja da sto prije nekad kazem, jer osjecam ako ne kazem dovoljno brzo kao da zaostajem od drugih. NO dok starija sam sad manje vise to pokusavam izbacit sto prije  pa i bolje polako reci neg prebrzo pa zaprskat.

lina*

• Gost
Nepažljivost
« Odgovor #1 poslato: 23. Oktobar 2011. 23:11:32 »
iz PSIHOLOŠKA ASTROLOGIJA - ČARLS E.O. KARTER

NEPAŽLJIVOST

- Može se javiti iz astrološki različitih konfiguracija. Ukoliko se javi usled delanja "na brzu ruku" u pokušaju da se uradi previše stvari ili pak da se stvari urade prebrzo, obično je to rezultat aflikcije Merkura od strane Marsa. Takvi ljudi su obično užurbani ili fizički ili mentalno, ili ijedno i drugo. Kada je uzrokovana lenjošću najčešće je krivac Venera, naročito ako Mesec afliktuje ovu planetu. Greške su moguće i u slučaju aflikcija Merkura od strane Meseca ili Saturna. Oba jupiterovska znaka su često sklona nepažljivosti usled težnje za rasplinjavanjem. '