Autor Tema: Ceremonijalnost  (Pročitano 1888 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Mad Astrologer*

  • * Komšija prijatelj *
  • ****
  • Poruke: 852
  • Reputaciona snaga: 201
  • Mad Astrologer is awe-inspiring!Mad Astrologer is awe-inspiring!Mad Astrologer is awe-inspiring!Mad Astrologer is awe-inspiring!Mad Astrologer is awe-inspiring!Mad Astrologer is awe-inspiring!Mad Astrologer is awe-inspiring!Mad Astrologer is awe-inspiring!Mad Astrologer is awe-inspiring!Mad Astrologer is awe-inspiring!Mad Astrologer is awe-inspiring!Mad Astrologer is awe-inspiring!
  • Pol: Muškarac
  • Vivere est militare!
Odg: Ceremonijalnost
« Odgovor #2 poslato: 07. Januar 2017. 01:21:53 »
pade mi na pamet album Ceremonials, Florence and the Machine, ona ima  Jupiter Ribe po svemu sudeći na  :as:
ja lično nisam neki formalni tip, ne volim izveštačenost tu
Labor omnia vincit.

lina*

  • Gost
Ceremonijalnost
« Odgovor #1 poslato: 23. Oktobar 2011. 23:14:32 »
iz: - PSIHOLOŠKA ASTROLOGIJA - ČARLS E.O. KARTER

CEREMONIJALNOST

- Ljubav prema ceremoniji i etikeciji je osobina Jarca. Obično je protiv pokazatelj istaknuti Uran i donekle Mars, mada i Škorpion može da bude zvaničan i formalan. Ceremonija u smislu religioznog ritualizma obično se pripisuje Jupiteru, ali Škorpion je ovde opet vrlo istaknut. Gotovo uvek sam nalazio da su masoni-entuzijasti u većoj ili manjoj meri pod škorpionskim uticajem, ali Jupiter nije uvek bio jak. To, dakle, govori da pre svega vodeni znaci, s njihovom emocionalnom prijemčivošću, u osnovi gaje ljubav prema religijskom ceremonijalu. S druge strane, Lav ceni sjaj, a Marsu se prirodno dopadaju vojne ceremonije. Merkur teško da imalo mari za ceremonije bilo koje vrste. Uran samo kada je neka određena svrha u pozadini. Saturn je isuviše realističan za obične religijske ceremonije, ali razvijeni tipovi cene element svečanosti i zvaničnosti. Kralj Edvard VII može se uzeti kao primer ljubavi prema etikeciji i ceremonijalnoj preciznosti.