Autor Tema: Mesec u Skorpiji  (Pročitano 51500 puta)

0 Članovi i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Grofica*

  • Feng Šui Majstor
  • * Ovaj može da menja Google *
  • ***
  • Poruke: 18087
  • Reputaciona snaga: 15658
  • Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
    • VRIL Feng Shui
Odg: Mesec u Skorpiji
« Odgovor #47 poslato: 14. Avgust 2013. 10:09:30 »
nastavak texta....


Emotivna stabilnost Meseca u Škorpiji u 2. kući povezana je sa materijalnim vrednostima; emotivna stabilnost Meseca u Škorpiji u 3. kući povezana je sa umom, komunikacijom i učenjem; u 4. kući sa porodičnim okruženjem, intimnim životom i bližom okolinom; emotivna stabilnost Meseca u Škorpiji u 5. kući povezana je sa integritetom ličnosti; u 6. kući sa poslom, radom i zdravljem; u 7. kući sa partnerskim odnosima; emocionalna stabilnost Meseca u Škorpiji u 8. kući povezana je sa seksom; u 9. kući sa učenjem o sebi; u 10. kući sa statusom i budućnosti; emocionalna stabilnost Meseca u 11. kući povezana je sa intelektualnom stabilnošću i prijateljima; u 12. kući sa učenjem kroz lekcije ograničenja i patnje.
 

Kao što sam spomenula, jako je važno uključiti i dispozitora, a to je Mars. Kada je Mars u znaku Vage, onda Mesec u Škorpiji teži vezama sa drugima, zadržavajući karakteristike Škorpije. Mars u Vagi je društven, dplomatičan, fin i uglađen, ali pokušava shvatiti zašto je Mesec tako rezervisan, tajanstven i povučen, jer će Mars uvek naći razlog da bude u javnosti i da se na ljubazan način poveže sa drugima. Škorpija nije povezana aspektom sa Vagom i to onda govori o ne razumevanju Meseca i njegovog dispozitora. Instiktivne reakcije su suzdržane, a delovanje, akcija, dokazivanje i poduhvati su motivisani i usmereni kroz javne nastupe, društvene i partnerske odnose i uopšte povezivanju sa drugima.
 

Kada je Mars u Devici, onda Mesec u Škorpiji teži promišljenim akcijama, zadržavajući karakteristike Škorpije. Mars u Devici je analitičan u svojoj akciji i želji za dokazivanjem, i pokušava shvatiti istraživačku i pronicljivu crtu Meseca, što mu i polazi za rukom, jer su Devica i Škorpija u povoljnom aspektu. Ovakva okolnost daje preciznost i analitičnost u istraživanjima. Instiktivne realcije su pronicljive i istraživačke, a delovanje, akcija, dokazivanje i poduhvati su motivisani razumom, analizom, preciznošću, detaljnošću i korisnošću.

Van mreže Grofica*

  • Feng Šui Majstor
  • * Ovaj može da menja Google *
  • ***
  • Poruke: 18087
  • Reputaciona snaga: 15658
  • Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
    • VRIL Feng Shui
Odg: Mesec u Skorpiji
« Odgovor #46 poslato: 14. Avgust 2013. 10:08:54 »
nastavak texta...

Osnovna priroda Meseca je plodnost, bliskost, pripadnost, brižnost, majčinstvo i nežnost, ali Škorpija će oduzeti ove osobine Mesecu. To što su oduzeti majčinski instikti, ne znači da on neće imati decu o kojima mašta, ali blisiki i emotivni odnosi, kao i zajednički zivot, nisu motivisani željom za majčinstvom i decom. Motivacija je u izazovu, riziku, istraživanju, ali i seksu, jer Mesec u Škorpiji ima snaznu motivaciju za seksualnim odnosima. To što je oduzeta nežnost, brižnost i toplina, ne znači da Mesec u Škorpiji nema emocije, čak na protiv njegove emocije su duboke i snažne, ali u bliskim odnosima ne ume da ih pokaže na način koji je prirodan Mesecu. Terba se podsetiti da je Mesec u Škorpiji pod vladarsvom Marsa i Plutona, što znači da je Mesec na njihovoj teritoriji gde oni vladaju i postavljaju pravila. Takođe, Venera je u Škorpiji u nepovoljnom dostojanstvu (izgon), što znači da ona uopšte nije dobrodošla kao gost na teritoriji gde se nalazi Mesec.

 

 

Kada je Mesec u Škorpiji onda su uvek prisutne osobine Škorpije u načinu reagovanja osobe na sve stvari i okolnosti koje je okružuju u životu ili sa kojima se susreće. Mesečev princip je reakcija - odnosno kako reagujemo spontano i instiktivno na bilo šta? Dakle, uvek će se pronaći osobine Škorpije u načinu na koji reagujemo na životne okolnosti i izazove, a to je praćeno strašću, žestinom i emocionalnom snagom. Zbog vladarstva Marsa i Plutona, emocije su veoma uzburkane, a nekada i sklone negativnim osećanjima, dok tajnovitost Meseca u Škorpiji, dolazi od rezervisanosti i dubine. Kroz svoje bliske i intimne odnose uvek je motivisan dubokim prodiranjem u emotivno iskustvo. Unutrašnji mir dobija kada daje ili prima snažnu i intenzivnu emocionalnu energiju. Mesec je hladna i vlažna planeta i kako je Škorpija hladan i vlažan zodijački znak, ova dva kvaliteta postaju dominantna, što ističe: povlačenje u sebe i skupljanje, otpor, dubinu, ali pokretljivost u pasivnom smislu. Škorpija pripada elementu vode, koja je povezana sa emocijama, međutim kako se radi o fiksnom znaku za kojeg je vazna stabilnost, Mesec u Škorpiji ima motivaciju za emotivnom stabilnošću, što izrazava na pasivan i rezervisan način.
 

Van mreže Grofica*

  • Feng Šui Majstor
  • * Ovaj može da menja Google *
  • ***
  • Poruke: 18087
  • Reputaciona snaga: 15658
  • Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
    • VRIL Feng Shui
Odg: Mesec u Skorpiji
« Odgovor #45 poslato: 14. Avgust 2013. 08:19:51 »
pise Jelena SV
Mesec u Skorpiji

link: http://www.astro-house.com/blog/mesec-u-skorpiji-_155.html#.UgsTaVN60qM

Mesec u Škorpiji ima dva dostojanstva, pad i triplicitet, odnosno jedno povoljno i jedno nepovoljno dostojanstvo. Kada planeta u znaku ima i povoljno i nepovoljno dostojanstvo, ona je za jednu stvar dobra, a za drugu stvar nije dobra. Blago povoljno dostojanstvo Meseca u Škorpiji (triplicitet), određuje ovu planetu prema izuzetnim sposobnostima za istraživanjima, jer Mesec u Škorpiji ima odličnu pronicljivost. Zbog toga je ovakav Mesec odličan za svaku vrstu istraživačkog rada ili poslova koji zahtevaju veliki stepen proniciljivosti i sposobnosti prodiranja u srz problema. Ali, istovremeno zbog svog nepovoljnog dostojanstva (pad), postoji i problem Meseca u Škorpiji. Mesec je vladar Raka i u arhetipu (prirodnom horoskopu) vlada 4. kućom, čije je značenje: prošlost, koreni, preci, porodica i porodična pozadina i predstavlja, zajedno sa Mesecom i Rakom - lanac života.
 

Lanac života ili "neko je ovde bio pre mene (preci), danas sam ja ovde (porodica), što je predstavljeno 4. kućom, a sutra će biti neko drugi (potomci), što je predstavljeno narednom 5. kućom" - to je sva filozofija 4. kuće, Meseca i Raka. ili jednom rečju - život. Šta je onda problem sa Mesecom u Škorpiji i zašto je on ovde u nepovoljnom dostojanstvu?
 

Problem je što nalazimo Mesec u znaku opasnosti i smrti, a što predstavlja prekid lanca života, odnosno prekid života. Ima li šta da radi Mesec u znaku smrti i opasnosti? Kada je planeta u padu, ona ne sarađuje dobro sa znakom u kojem se nalazi i oduzima joj se ono osnovno od njene prirode. U slučaju Meseca u Škorpiji, oduzimaju se majčinski instikti, plodnost, blagost, brižnost i nežnost. Naravno, ne treba se uplašiti ako je Mesec u znaku Škorpije, u smislu da lanac zivota može biti prekinut i na taj način stane život. Ovaj tekst samo objašnjava, zašto je Mesec u nepovoljnom dostojanstvu u Škorpiji. Njegovo zodijačko stanje, mnogo zavisi i od njegovog dispozitora, odnosno Marsa.


 

Van mreže Grofica*

  • Feng Šui Majstor
  • * Ovaj može da menja Google *
  • ***
  • Poruke: 18087
  • Reputaciona snaga: 15658
  • Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
    • VRIL Feng Shui
Odg: Mesec u Skorpiji
« Odgovor #44 poslato: 04. Jun 2013. 13:05:34 »
Urki, ima bas cudnih sudbina...
sto nam zivot donese, ponekad ni u snu ne sanjamo!
 :drama:

Van mreže uranija*

  • Savetnik
  • * Ovaj bre ko dragstor *
  • ***
  • Poruke: 3447
  • Reputaciona snaga: 13410
  • uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!uranija is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • zivot je lepsi sa nadom u bolje sutra
Odg: Mesec u Skorpiji
« Odgovor #43 poslato: 04. Jun 2013. 08:19:53 »
Prvo - izvinite svi koje sam 'uplasila' Maxmaro-..nije mi to bila namera. Nego, u naletu nekih saznanja, nisam razmisljala da ce se neko pronaci , e bas mi je zao!

Drugo, ...bas ovih dana se desava sledece:
Zena bila u braku , sestra moje kume-(a ima mesec u skorpiji), ima dva sina, brak je bio za primer...medjutim, iznenada muz se zaljubi ,i ode od kuce..to se desavalo pre 15 godina. Oni se zvanicno nikada nisu razveli, brak na papiru i dalje postoji...
Od tada on se dva puta zenio (ziveo nevencano sa dve zene, i sa jednom dobio i vanbracnu cerku)..i covek pre dve nedelje umro od srca!
I nadalje, ...ode njegova vencana zena sa sinovima u drugi grad na sahranu (on je poslednje dva godine ziveo sa majkom)..kad tamo- njega nema ko da sahrani! Sta ce zena, sve organizuje, plati sta sve treba..i bila sahrana! Iako 15 godina nisu zajedno , na nju palo to neprijatno zaduzenje, najpre finansijski, jer emocije davno zamrese!Ostavio joj duga ,18 000 evrica-za porez drzavi, jer je imao privatnu firmu koja je lose radila.
Njena je grska sto se nije papiroloski razvela.
Prica je zaista cudna. Ali, sto smo stariji, iskustva sve vise... i kad si mlad 25-30 pa vidis da imas neki aspekt, mislis 'ma nema sanse da se ovo meni desi"...medjutim, godine prolaze i zivot donese nesto cemu se najmanje nadas!

ijuuu,samo to imam da dodam....

Van mreže Grofica*

  • Feng Šui Majstor
  • * Ovaj može da menja Google *
  • ***
  • Poruke: 18087
  • Reputaciona snaga: 15658
  • Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
    • VRIL Feng Shui
Odg: Mesec u Skorpiji
« Odgovor #42 poslato: 03. Jun 2013. 12:44:16 »
Maro, meni njeni textovi bas "leze"-svaka mi rec jasna, urezuje  se u mozak!
 :heartshape:

Van mreže maxmara*

  • * Drugar u prolazu *
  • **
  • Poruke: 49
  • Reputaciona snaga: 0
  • maxmara has no influence.
  • Pol: Žena
Odg: Mesec u Skorpiji
« Odgovor #41 poslato: 03. Jun 2013. 12:14:56 »
Goco,
hvala što si postavila ovaj tekst J.L Gajić o  MesecŠkorpija !
Apsolutno je tačna sva ka reč !!!  <3

Van mreže Grofica*

  • Feng Šui Majstor
  • * Ovaj može da menja Google *
  • ***
  • Poruke: 18087
  • Reputaciona snaga: 15658
  • Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
    • VRIL Feng Shui
Odg: Mesec u Skorpiji
« Odgovor #40 poslato: 30. Maj 2013. 14:21:57 »
mesec u skorpiji
pise :Jovana LG

Oni koji ne poznaju zaista astrologiju, svašta će Vam reći o ljudima sa Mesecom u Škorpiji, ili o danu kada je aktuelan Mesec u znaku Škorpije. Mesec u Škorpiji ima dva dostojanstva pad i triplicitet.
Ljudi rodjeni sa njim, su uvek pored vas kad svi pobegnu, oni su tu kada je drama, oni su tu kad niko ne sme, oni su tu da grade ono što je neko srušio, oni su tu da istraju sa vama po cenu svega. Oni imaju fenomenalnu intuiciju, ili vas obožavaju ili vas mrze. Nema sredine kod njih. Ako su uz vas, tu su do kraja. Oni su tu bezrezervno I bezinteresno. E sad, što se nekima ne svidja njihova direktnost, “čitanje karaktera”, pronicljivost, potreba da “pritisnu stvari”, iskrenost do bola, e to je već druga stvar. Nije to teško ispoljavanje emocija, nije to emocionalni ponor I čistilište! To je emocionalna podrška, hrabrost da se uradi ono što niko ne sme, da se obožava, mrzi, živi, umre.

 

Van mreže maxmara*

  • * Drugar u prolazu *
  • **
  • Poruke: 49
  • Reputaciona snaga: 0
  • maxmara has no influence.
  • Pol: Žena
Odg: Mesec u Skorpiji
« Odgovor #39 poslato: 16. Maj 2013. 09:25:34 »
Goco,
naravno da me nisi uplašila jer sam već čula za slično tumačenje ... :)
Moja drugarica ima takođe  MesecŠkorpija i udata je za tipa koji je nije iz Srbije, tako da iako su u braku , praktično ne žive zajedno ... možda je i ovo simbolika ovakvog položaja  Mesec koji je njoj u 4. kući.

Van mreže Grofica*

  • Feng Šui Majstor
  • * Ovaj može da menja Google *
  • ***
  • Poruke: 18087
  • Reputaciona snaga: 15658
  • Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
    • VRIL Feng Shui
Odg: Mesec u Skorpiji
« Odgovor #38 poslato: 16. Maj 2013. 09:11:26 »
Prvo - izvinite svi koje sam 'uplasila' Maxmaro-..nije mi to bila namera. Nego, u naletu nekih saznanja, nisam razmisljala da ce se neko pronaci , e bas mi je zao!

Drugo, ...bas ovih dana se desava sledece:
Zena bila u braku , sestra moje kume-(a ima mesec u skorpiji), ima dva sina, brak je bio za primer...medjutim, iznenada muz se zaljubi ,i ode od kuce..to se desavalo pre 15 godina. Oni se zvanicno nikada nisu razveli, brak na papiru i dalje postoji...
Od tada on se dva puta zenio (ziveo nevencano sa dve zene, i sa jednom dobio i vanbracnu cerku)..i covek pre dve nedelje umro od srca!
I nadalje, ...ode njegova vencana zena sa sinovima u drugi grad na sahranu (on je poslednje dva godine ziveo sa majkom)..kad tamo- njega nema ko da sahrani! Sta ce zena, sve organizuje, plati sta sve treba..i bila sahrana! Iako 15 godina nisu zajedno , na nju palo to neprijatno zaduzenje, najpre finansijski, jer emocije davno zamrese!Ostavio joj duga ,18 000 evrica-za porez drzavi, jer je imao privatnu firmu koja je lose radila.
Njena je grska sto se nije papiroloski razvela.
Prica je zaista cudna. Ali, sto smo stariji, iskustva sve vise... i kad si mlad 25-30 pa vidis da imas neki aspekt, mislis 'ma nema sanse da se ovo meni desi"...medjutim, godine prolaze i zivot donese nesto cemu se najmanje nadas!