Autor Tema: Imena i astrologija  (Pročitano 25059 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

laborant 55*

• Gost
Odg: Imena i astrologija
« Odgovor #28 poslato: 22. April 2013. 22:21:54 »
     Obično povezanost sa ženskim planetama i vl. 3 polja donosi to tepanje do "besvesti" :lol: ovde bi onda ta :180: sa Neptun i pokazala da to tepanje kod tebe nije čak ni imalo mnogo veze sa tvojim pravim imenom - tipa Nina, više je zvučno delovalo slično :)

heh da, tako me tata oduvijek zvao i dan danas :D :D

Van mreže Nena*

• Some days are better, some days are worse. Look for the blessing, instead of the curse. Be positive, stay strong, and get enough rest. You can't do it all, but you can do your best.
  • * Glavni & Odgovorni *
  • * Ovaj može da menja Google *
  • Reputaciona snaga: 35571
  • Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • Radno vreme od 9h do 17h § 061 17 04 231
    • Wordpress Dnevnik Jednog Astrologa
« Odgovor #27 poslato: 22. April 2013. 22:17:39 »
     Obično povezanost sa ženskim planetama i vl. 3 polja donosi to tepanje do "besvesti" :lol: ovde bi onda ta :180: sa Neptun i pokazala da to tepanje kod tebe nije čak ni imalo mnogo veze sa tvojim pravim imenom - tipa Nina, više je zvučno delovalo slično :)
🔮 Natalče šareno 🔮
     Let me ask you something...
     If someone prays for patience, you think God gives them patience? Or does he give them the opportunity to be patient?
     If he prayed for courage, does God give him courage, or does he give him opportunities to be courageous?
     If someone prayed for the family to be closer, do you think God zaps them with warm fuzzy feelings, or does he give them opportunities to love each other?

Blog Astrologija & Divinacija ~ Jyotish Blog ~ •○• 7 Lots •○••○• Lenormand •○••○•Transit searchGoogle Arhiva Slika #1Google Arhiva Slika #2Amar Nat Deck

(click to show/hide)
(click to show/hide)

laborant 55*

• Gost
« Odgovor #26 poslato: 22. April 2013. 22:08:00 »
     Kod tebe je 3 polje pod vladavinom Vaga sa Venera koja ima :180: baš sa Neptun ali mislim da kod tebe više prolazi nadimak / tepanje ~ zbog Venera (tepanje) koja je u Blizanci (nadimak, zbog Merkur ) tipa Maja, Malena i sl. :)

da sad kad si to spomenula "tepanje" uvijek su me doma zvali Nina ili Majina :D :D :D

Van mreže Nena*

• Some days are better, some days are worse. Look for the blessing, instead of the curse. Be positive, stay strong, and get enough rest. You can't do it all, but you can do your best.
  • * Glavni & Odgovorni *
  • Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!Nena is awe-inspiring!
« Odgovor #25 poslato: 22. April 2013. 22:02:32 »
Citat: Poreklo imena - Wikipedia
Marina je žensko ime latinskog porekla. Vodi poreklo iz lat. Marina u značenju „morska“, što je bio atribut starogrčke boginje Afrodite, koja je rođena iz morkse pene i za koju se smatralo da je zaštitnica mornara. Zato su joj mornari prinosili darove na brojnim ostrvima u Sredozemnom moru gde su joj bili kultovi. Istorijski izvori svedoče da su ovo i slična imena počela da se javljaju još u 13. veku.

Kod tebe je 3 polje pod vladavinom Vaga sa Venera koja ima :180: baš sa Neptun ali mislim da kod tebe više prolazi nadimak / tepanje ~ zbog Venera (tepanje) koja je u Blizanci (nadimak, zbog Merkur ) tipa Maja, Malena i sl. :)
🔮 Natalče šareno 🔮
     If someone prays for patience, you think God gives them patience? Or does he give them the opportunity to be patient?
     If he prayed for courage, does God give him courage, or does he give him opportunities to be courageous?
     If someone prayed for the family to be closer, do you think God zaps them with warm fuzzy feelings, or does he give them opportunities to love each other?

Blog Astrologija & Divinacija ~ Jyotish Blog ~ •○• 7 Lots •○••○• Lenormand •○••○•Transit searchGoogle Arhiva Slika #1Google Arhiva Slika #2Amar Nat Deck

(click to show/hide)
(click to show/hide)

laborant 55*

• Gost
« Odgovor #24 poslato: 22. April 2013. 21:28:02 »
ja ne kužim ovo s imenima jel mi može to tko objasniti...ja sam Marina ali nekužim povezanost sa Neptunom ako sam dobro vidjela ???

Van mreže jadrankar*

• * Podstanar na Forumu *
  • Reputaciona snaga: 2821
  • jadrankar is awe-inspiring!jadrankar is awe-inspiring!jadrankar is awe-inspiring!jadrankar is awe-inspiring!jadrankar is awe-inspiring!jadrankar is awe-inspiring!jadrankar is awe-inspiring!jadrankar is awe-inspiring!jadrankar is awe-inspiring!jadrankar is awe-inspiring!jadrankar is awe-inspiring!jadrankar is awe-inspiring!
    • Astro Vulkan
« Odgovor #23 poslato: 22. April 2013. 20:21:28 »

Postovanje,

veoma zanimljiva tema!

Da li bi neko, eventualno, mogao da "baci pogled" na moju natalnu kartu, u svetlu ove teme, i kaze koji su faktori i na koji nacin dominantni, tj kakvo ime bi, po natalnoj karti, "vise odgovaralo" (neki primer).

Treca kuca je prazna.

Interesantno mi je (u mom slucaju), jer je umesto jednog imena, "u zadnji cas" dato drugo :)

Hvala unapred

http://img708.imageshack.us/img708/574/natalx.gif
Nije bitno sto 3 polje nema planetu .  Vladar 3 polja je Merkur koji je u uzajamnoj recepciji sa svojim dispozitorom . ( MerkurRakMesecBlizanci) Dispozitor  vladara 3 polja je Mesec koji je vrlo promenljiv  a osim toga nalazi se u dvojnom znaku pa eto i simbolike promene tvog imena u poslednji cas .
 Astroloski gledano tvoje ime moglo je biti Dusica ( Mesec )  , ime koje moze biti  nasledjeno sa mamine strane  Rak pa da imas ime recimo neke svoje bake ,pra bake ali nije iskljuceno da si mogla dobiti ime i po svojoj majci jer postoje i takvi slucajevi . Ako nista drugo  majka   je mogla  biti ta koja je imala izricitu zelju   tj  da ti je ona birala ime  .
Zatim sta mi jos pada na pamet : Tvoje ime moze  sadrzati 2 imena npr Ana Marija zbog dispozitora koji je u znaku  Blizanci. Zbog uzajamne recepcije moze biti ime koje  se isto cita i spreda i od pozadi npr ANA .. Zbog vladara 3 polja  koji je u znaku  Rak  ime je moglo biti  i Suzana , zatim Luna   . Rak simbolizuje sve reke jezera      ime je moglo biti i Drina ,  moglo je biti i Svetlana ( Nocno svetlo ,lampa )  itd ...itd

Mala korekcija  sobzirom da je u pitanju osoba muskog pola

Objasnjenje je isto samo sto su imena muskog roda Dusan ,  Zeljko , Zelimir ,Dragoslav , Rodoljub Sava . U simbolici Merkura to moze biti  Bratislav , Malisa itd
:lucky: http://tinypic.com/view.php?pic=vo215z&s=9#.VmA65V4so-g[/url]

Astroloske konsultacije u poslovnom prostoru Astro vulkan u Borci Zakazivanje na 060-3320-559 :lucky: 

Sajt: http://strelac662010.wix.com/astro-vulkan
Blog: http://astro-vulkan.bloginternet.net
Blog: http://astro-vulkan.blogspot.com/

Van mreže Nena*

• * Glavni & Odgovorni *
« Odgovor #22 poslato: 22. April 2013. 12:18:04 »
     :lol: Znam, a često to Nena nema ni padež :smeh: već tako "Nena" bude "A da li vi Nena mislite" i sl umesto "Da li vi Neno ..." :D Ja se obično šalim i kažem "Ja sam Nena, al bez onog Extra Nena kao ona pevačica" i obično ondak ljudi zapamte :rolf:

<3 <3 <3
🔮 Natalče šareno 🔮

(click to show/hide)
(click to show/hide)

Na mreži ganci*

• Tumač za Karte
  • *Drugar iz komšiluka *
  • Reputaciona snaga: 4184
  • ganci is awe-inspiring!ganci is awe-inspiring!ganci is awe-inspiring!ganci is awe-inspiring!ganci is awe-inspiring!ganci is awe-inspiring!ganci is awe-inspiring!ganci is awe-inspiring!ganci is awe-inspiring!ganci is awe-inspiring!ganci is awe-inspiring!ganci is awe-inspiring!
« Odgovor #21 poslato: 22. April 2013. 10:52:52 »
Da, da, mi smo totalne imenjakinje  :159s: :m11:
E tu simboliku nisam uspela da prokljuvim :d mada je totalno logčno :aha:
I zaista me zovu po nadimku, najcesce Nena, a tek sto im problem da zapamte, pa kad kazu Nevena :bignono: ja provristim.
I ja zamalo da budem Nataša! :D
Kod tebe derivati objasnjavaju da si ime dobila po nekome, moje su tek tako izmislili (kum).
Dakle obe nam Venera imaju kontakt sa  Jupiter pa u tom grmu lezi zec ;)

:shmish: Nensi <3
natal http://tinypic.com/view.php?pic=2m4zw2e&s=8#.VFZhd8mnV4c

* Things are always working out for me *

Van mreže Nena*

• * Glavni & Odgovorni *
« Odgovor #20 poslato: 22. April 2013. 09:41:21 »
Sta moze biti simbol 2 imena?  BlizanciMerkur ?
Moj dragi ima dva imena, jedno dala mama, drugo tata, nisu mogili da se usaglase. :D

U mojoj karti mi nije bas jasno moje ime-Nevenka, ali je zato  Uran u mojoj trecoj-moj brat se zove Nenad, a mene  Uran uvek asocira na nesto nenadano, iznenadno pa sam za njegovo ime odmah sklopila simboliku.

Moja totalna imenjakinja :superiska: Nisam do sad srela baš sa "Nevenka" :ok: :skocko: Kod tebe bi vladar 3 polja koji je Jupiter i koji egzaltira Venera koja se vezuje za ime Nevenka mogao da pokaže (pošto je Venera u Devica u pad) da ti retko kad koristiš svoje puno ime i da često koristiš ili skraćeno ili neki oblik tepanja (egzaltacija)

Kod mene slično ~ isto vladar 3 polja Jupiter a on ima lep :120: sa Venera ~ meni su hteli prvo da daju ime ili Tamara ili Nataša i ondak su se predomislili i dali mi ime Nevenka po mojoj baba-tetki (baka sa mamine strane, pa njena sestra) Jupiter mi u 7 polju - baka, a Venera u 5 polju, ta baba-tetka je bila starija sestra moje bake, a ako idemo po derivatima, 5 polje je (gledajući unazad) 4 stariji brat / sestra od moje bake, što i jeste tačno :aha: Venera em vl. :as: em u recepciji sa Sunce - moj tata insistirao na tome da dobijem to ime, jer su se on i baba-tetka Enka jako gotivili (dva lava se našla :lol: ) Ja retko kad koristim puno ime :180: sa Merkur u 1 polju, jer čim neko vikne "Nevenka" ja znam da je negde neka :cenzura: jer Jupiter :60: Mars :120: Merkur :smeh:

Obično dvojni znaci u kombinaciji ili sa Merkur ili sa vladarem 3 polja mogu da daju dva imena :aha:
🔮 Natalče šareno 🔮

(click to show/hide)
(click to show/hide)

Na mreži ganci*

• Tumač za Karte
  • *Drugar iz komšiluka *
  • Reputaciona snaga: 4184
  • ganci is awe-inspiring!ganci is awe-inspiring!ganci is awe-inspiring!ganci is awe-inspiring!ganci is awe-inspiring!ganci is awe-inspiring!ganci is awe-inspiring!ganci is awe-inspiring!ganci is awe-inspiring!ganci is awe-inspiring!ganci is awe-inspiring!ganci is awe-inspiring!
« Odgovor #19 poslato: 22. April 2013. 07:52:41 »
Sta moze biti simbol 2 imena?  BlizanciMerkur ?
Moj dragi ima dva imena, jedno dala mama, drugo tata, nisu mogili da se usaglase. :D

U mojoj karti mi nije bas jasno moje ime-Nevenka, ali je zato  Uran u mojoj trecoj-moj brat se zove Nenad, a mene  Uran uvek asocira na nesto nenadano, iznenadno pa sam za njegovo ime odmah sklopila simboliku.
natal http://tinypic.com/view.php?pic=2m4zw2e&s=8#.VFZhd8mnV4c

* Things are always working out for me *