Autor Tema: Imena i astrologija  (Pročitano 34996 puta)

0 Članovi i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Majana*

  • * Podstanar na Forumu *
  • ****
  • Poruke: 1039
  • Reputaciona snaga: 1747
  • Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
Odg: Imena i astrologija
« Odgovor #58 poslato: 17. Jun 2013. 14:20:03 »
Moje ime je cvetno :sunflower: , ne bih rekla da ga opisuje trece polje vec asc...vladar asc u  Devica, lekovito bilje, cvet, a ako cemo po trecem polju onda vl. JupiterRibe gde je egzaltirana  Venera pa eto opet objasnjenja nekog.
Moj dragi npr ima dva imena i nikako to ne voli (vl.trece  :180: sa vl. :as:Blizanci ) a zovu da po nadimku koji se moze odnositi na oba imena.
Da zapamtila sam za tebe, pisala si na prethodnoj strani. Jedino da nađemo neku povezanost za same Ribe jer si za sada misterija :)

Van mreže ganci*

  • Tumač za Karte
  • * Podstanar na Forumu *
  • ****
  • Poruke: 1212
  • Reputaciona snaga: 5206
  • ganci is awe-inspiring!ganci is awe-inspiring!ganci is awe-inspiring!ganci is awe-inspiring!ganci is awe-inspiring!ganci is awe-inspiring!ganci is awe-inspiring!ganci is awe-inspiring!ganci is awe-inspiring!ganci is awe-inspiring!ganci is awe-inspiring!ganci is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
Odg: Imena i astrologija
« Odgovor #57 poslato: 17. Jun 2013. 14:06:07 »
Moje ime je cvetno :sunflower: , ne bih rekla da ga opisuje trece polje vec asc...vladar asc u  Devica, lekovito bilje, cvet, a ako cemo po trecem polju onda vl. JupiterRibe gde je egzaltirana  Venera pa eto opet objasnjenja nekog.
Moj dragi npr ima dva imena i nikako to ne voli (vl.trece  :180: sa vl. :as:Blizanci ) a zovu da po nadimku koji se moze odnositi na oba imena.
Natal

* Things are always working out for me *

Van mreže Majana*

  • * Podstanar na Forumu *
  • ****
  • Poruke: 1039
  • Reputaciona snaga: 1747
  • Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!Majana is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
Odg: Imena i astrologija
« Odgovor #56 poslato: 17. Jun 2013. 13:46:07 »
Moja mama se zove Veroslava. Ime su joj dale casne sestre. Znaci njenim imenom bi trebalo da vladaju  JupiterSunce(vera i slava).
3. kuca joj pocinje u vodoliji, a zavrsava se u Ovnu. U 3. kuci su joj  HironMesec:as: joj je u Strelcu, vladar Jupiter u Strelcu pa je ocigledno  :as: nadvladao. Mada, ako za vladara Vodolije uzmemo Urana, Uran joj je u Lavu, a Lavom vlada Sunce. Jupiter joj je u prvoj i nju zaista uglavnom znaju po nadimku.
5. kuca joj je umetnuta(Bik) a sestrinim imenom vlada Venera, donekle i mojim.

Imenom jednog decka vlada Jupiter. 3. mu pocinje u Jarcu, Saturn je u 3. kuci, u Vodoliji, a Uran u Jarcu. Treca kuca otpada, je l'? Asc mu je u  Škorpija, Mars je u Raku, Mesec u Ovnu. Nema veze sa Jupiterom. Znaci gledaju se aspekti. Po kom principu? Gledaju se Jupiterovi aspekti? Sa planetama koje imaju veze sa trecom kucom i  :as:?

Prva kuća pa i planete u njoj predstavljaju sve što ima veze sa našim izgledom, ličnošću i često sve oko Asc pa i planete u prvoj kući preovladaju. Jupiter sam po sebi znači Vera. Treća kuća Uran u Lavu - neobičnost oko imena, dobijenog imena, pa to može biti činjenica da su joj časne sestre dale ime, Sunce se vezuje za Slavu koje se nalazi u imenu Veroslava.

Koje je ime u pitanju, često jednim imenom vlada više planeta, ne mora biti samo Jupiter.
Moje ime je Dragica. Znaci draga, mila, dragocena. Potice od staroslovenske reci Dorogo. Mislim da mojim imenom vladaju Venera i Saturn (ime sam dobila po baki). Venera mi je u XI polju u Strelcu, Saturn u XII polju u Jarcu. Vladar Venere je u VI polju u Raku, u opoziciji sa Saturnom u XII. Nije bas najsrecnije ime  :) Dve dominantnije planete, Saturn mi je vladar ASC, Venera vladar stelijuma u IX. Znaci da mi ime igra veliku ulogu u zivotu. Trece polje mi pocinje u Ovnu a zavrsava u Biku, vladar pocetka Mars je lose postavljen u Vagi, vladar kraja Venera u Strelcu. Smorim se kad me svako tumacenje vrati na stelijum u devetoj kuci, ima mnogo da se tumaci xD Samo sam povrsno bacila pogled.
Kažeš treće u Ovnu, MArs je u Vagi - Dragica je usko vezana za znak Vage jer simbolizuje nešto drago, sada vidim da je Ganci lepo objasnila
Nije, zovem se Ana. :) Imenom Ana vlada Jupiter. Vladar trece je Jupiter u Devici, a vladar  :as:-a je Venera u Devici. To se skroz uklapa u simboliku imena Ana koje nije neobicno i neuobicajeno. :)
Inace, htela sam da se zovem Sofija, a tim imenom isto vlada Jupiter. Mamina baka po ocu se zvala Ana, tacnije Ani, ali mama kaze da nisam dobila ime po njoj( i bolje, kazu da kada das detetu ime po nekome da vuce karmu tog nekog), a majka maminog dede po ocu se zvala Sofija. To sam saznala tek kad sam prihvatila svoje ime. :) Momci sa kojima sam bila imaju imena ciji je vladar Jupiter, a i imenom moje mame vlada Jupiter. Venera i Jupiter su u konjukciji.
Ja kratka imena vezujem za simboliku Mekrura, Blizanaca i Device pa meni taj Jupiter u Devici simbolizuje kratko ime a Jupiter se inače vezuje za ime Ana. E sada najčešće Uran simbolizuje  neku neobičnost vezanu za ime dobijanja imena ili iznenađenja kada je ime ili prezime, nadimak u pitanju. Može biti i potpuno druga simbolika Urana uključena a da nije reč o iznenađenju ili neobičnosti.

Van mreže Grofica*

  • Feng Šui Majstor
  • * Ovaj može da menja Google *
  • ***
  • Poruke: 18087
  • Reputaciona snaga: 15658
  • Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!Grofica is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
    • VRIL Feng Shui
Odg: Imena i astrologija
« Odgovor #55 poslato: 17. Jun 2013. 13:33:33 »
Moja cerka se zove Ana, Znaci pod uticajem je jupitera...(a kod mene,vladar 5 kuce-prvog deteta je mesec -a u strelcu,ciji je vladar jupi ..kod mene natalno-u blizancima,pa moje dete cesto zovu i Anci..dva imena :)

Inace moja baka se znala Anka...


Van mreže Saša*

  • * Podstanar na Forumu *
  • ****
  • Poruke: 1166
  • Reputaciona snaga: 3785
  • Saša is awe-inspiring!Saša is awe-inspiring!Saša is awe-inspiring!Saša is awe-inspiring!Saša is awe-inspiring!Saša is awe-inspiring!Saša is awe-inspiring!Saša is awe-inspiring!Saša is awe-inspiring!Saša is awe-inspiring!Saša is awe-inspiring!Saša is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • A sta ako je tvoja sudbina da menjas sudbinu?
Odg: Imena i astrologija
« Odgovor #54 poslato: 17. Jun 2013. 13:15:47 »
Meni je  Uran u 3.i moj brat ima bas ''nenadano'' ime :D

Moj brat se zove Veljko, cini mi se da tim imenom vlada Jupiter. U tabeli ima Velja i malo je zamrljano kod simbola pa nisam sigurna. On je najinteligentniji od nas troje, brzo misli i sav je brz. I mnogo je naporan od kad se rodio. A inace sestra je Vodolija.

P. S. Primal, ako budem imala decu, a nadam se da hocu, volela bih da se i moja cerka zove Sofija. :D  <3
http://oi60.tinypic.com/mbsk1i.jpg

Ona je zivela, a on je uzivao.

Primal*

  • Gost
Odg: Imena i astrologija
« Odgovor #53 poslato: 17. Jun 2013. 13:12:14 »
Nije, zovem se Ana. :) Imenom Ana vlada Jupiter. Vladar trece je Jupiter u Devici, a vladar  :as:-a je Venera u Devici. To se skroz uklapa u simboliku imena Ana koje nije neobicno i neuobicajeno. :)
Inace, htela sam da se zovem Sofija, a tim imenom isto vlada Jupiter. Mamina baka se zvala Ana, tacnije Ani, ali mama kaze da nisam dobila ime po njoj( i bolje, kazu da kada das detetu ime po nekome da vuce karmu tog nekog), a majka maminog dede se zvala Sofija. To sam saznala tek kad sam prihvatila svoje ime. :) Momci sa kojima sam bila imaju imena ciji je vladar Jupiter, a i imenom moje mame vlada Jupiter. Venera i Jupiter su u konjukciji.
I ja mnogo volim ime Sofija, moje dete ce se sigurno tako zvati.  :heartshape:

Van mreže Saša*

  • * Podstanar na Forumu *
  • ****
  • Poruke: 1166
  • Reputaciona snaga: 3785
  • Saša is awe-inspiring!Saša is awe-inspiring!Saša is awe-inspiring!Saša is awe-inspiring!Saša is awe-inspiring!Saša is awe-inspiring!Saša is awe-inspiring!Saša is awe-inspiring!Saša is awe-inspiring!Saša is awe-inspiring!Saša is awe-inspiring!Saša is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • A sta ako je tvoja sudbina da menjas sudbinu?
Odg: Imena i astrologija
« Odgovor #52 poslato: 17. Jun 2013. 13:10:04 »
Nije, zovem se Ana. :) Imenom Ana vlada Jupiter. Vladar trece je Jupiter u Devici, a vladar  :as:-a je Venera u Devici. To se skroz uklapa u simboliku imena Ana koje nije neobicno i neuobicajeno. :)
Inace, htela sam da se zovem Sofija, a tim imenom isto vlada Jupiter. Mamina baka po ocu se zvala Ana, tacnije Ani, ali mama kaze da nisam dobila ime po njoj( i bolje, kazu da kada das detetu ime po nekome da vuce karmu tog nekog), a majka maminog dede po ocu se zvala Sofija. To sam saznala tek kad sam prihvatila svoje ime. :) Momci sa kojima sam bila imaju imena ciji je vladar Jupiter, a i imenom moje mame vlada Jupiter. Venera i Jupiter su u konjukciji.
http://oi60.tinypic.com/mbsk1i.jpg

Ona je zivela, a on je uzivao.

Van mreže ganci*

  • Tumač za Karte
  • * Podstanar na Forumu *
  • ****
  • Poruke: 1212
  • Reputaciona snaga: 5206
  • ganci is awe-inspiring!ganci is awe-inspiring!ganci is awe-inspiring!ganci is awe-inspiring!ganci is awe-inspiring!ganci is awe-inspiring!ganci is awe-inspiring!ganci is awe-inspiring!ganci is awe-inspiring!ganci is awe-inspiring!ganci is awe-inspiring!ganci is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
Odg: Imena i astrologija
« Odgovor #51 poslato: 17. Jun 2013. 13:06:11 »
Meni je  Uran u 3.i moj brat ima bas ''nenadano'' ime :D
Natal

* Things are always working out for me *

Primal*

  • Gost
Odg: Imena i astrologija
« Odgovor #50 poslato: 17. Jun 2013. 12:59:52 »
Pa ne znam. To ce morati da ti onda razjasni neko ko se razume. Mislim da ti je Ganci dobro objasnila. Samim imenom vlada Venera, a to sto si ga nasledila se vezuje za Saturna pa treba da postoji neka povezanost Saturna i Venere.
Recimo meni je u 3. Uran i nit' ja imam neobicno ime, nit' ga imaju brat i sestra.
Ako ti je pravo ime Sasa, jeste neobicno  <3

Van mreže Saša*

  • * Podstanar na Forumu *
  • ****
  • Poruke: 1166
  • Reputaciona snaga: 3785
  • Saša is awe-inspiring!Saša is awe-inspiring!Saša is awe-inspiring!Saša is awe-inspiring!Saša is awe-inspiring!Saša is awe-inspiring!Saša is awe-inspiring!Saša is awe-inspiring!Saša is awe-inspiring!Saša is awe-inspiring!Saša is awe-inspiring!Saša is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
  • A sta ako je tvoja sudbina da menjas sudbinu?
Odg: Imena i astrologija
« Odgovor #49 poslato: 17. Jun 2013. 12:57:20 »
Pa ne znam. To ce morati da ti onda razjasni neko ko se razume. Mislim da ti je Ganci dobro objasnila. Samim imenom vlada Venera, a to sto si ga nasledila se vezuje za Saturna pa treba da postoji neka povezanost Saturna i Venere.
Recimo meni je u 3. Uran i nit' ja imam neobicno ime, nit' ga imaju brat i sestra.
http://oi60.tinypic.com/mbsk1i.jpg

Ona je zivela, a on je uzivao.