Autor Tema: Prvi...drugi...treci...brak  (Pročitano 67385 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

posmatrac*

• Gost
Odg: Prvi...drugi...treci...brak
« Odgovor #187 poslato: 21. Oktobar 2015. 22:00:58 »
Ubice nas zbog offa :)

Lav nije u  :90: samo sa  Škorpija, vec i sa Bik. Po toj analogiji i Bik cuti i skriva.

A ja mislim da Merkur iza Sunce puno prica jer je svestan senke u kojoj se nalazi pa kvalitet pokusava da nadoknadi kvantitetom.
Mislim da cemo najbolji Merkur prepoznati po malo price ali puno poente. Ako ima i Mars , onda  kratko ali j***tacno.

Ali ja vise volim da gledam kroz prizmu novih astrologa. Nekako mi lepse :) pa onda i spaljeni Merkur moze da budw kvalitetniji od onog u sedistu :)
Tako mi vise odgovara. Vise mi se svidja moj ocidentalni, mladi i brzi Merkur, nego pod zracima Sunce  <3
Sunce ne daje sjenku,nego osvjetljava.
Malo price puno poente je Sa0Me
Mnogo price,u sirinu daje Ju0Me
Sta znaci Me u sjedistu,pa Njutn ga je imao u Strijelcu,u kvadratu sa Sa0Ju :D(jedan od najvecih umova svih vremena);)

Van mreže Kefalina*

• *Drugar iz komšiluka *
  • Reputaciona snaga: 875
  • Kefalina is awe-inspiring!Kefalina is awe-inspiring!Kefalina is awe-inspiring!Kefalina is awe-inspiring!Kefalina is awe-inspiring!Kefalina is awe-inspiring!Kefalina is awe-inspiring!Kefalina is awe-inspiring!Kefalina is awe-inspiring!Kefalina is awe-inspiring!Kefalina is awe-inspiring!Kefalina is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
« Odgovor #186 poslato: 21. Oktobar 2015. 21:49:42 »
Ubice nas zbog offa :)

Lav nije u  :90: samo sa  Škorpija, vec i sa Bik. Po toj analogiji i Bik cuti i skriva.

A ja mislim da Merkur iza Sunce puno prica jer je svestan senke u kojoj se nalazi pa kvalitet pokusava da nadoknadi kvantitetom.
Mislim da cemo najbolji Merkur prepoznati po malo price ali puno poente. Ako ima i Mars , onda  kratko ali j***tacno.

Ali ja vise volim da gledam kroz prizmu novih astrologa. Nekako mi lepse :) pa onda i spaljeni Merkur moze da budw kvalitetniji od onog u sedistu :)
Tako mi vise odgovara. Vise mi se svidja moj ocidentalni, mladi i brzi Merkur, nego pod zracima Sunce  <3

posmatrac*

• Gost
« Odgovor #185 poslato: 21. Oktobar 2015. 21:29:20 »
Stari astrolozi (a oni su mi drazi u poslednje vreme :) ) razlikuju aspekte Sunce i telesno spajanje Sunca sa planetom.
Pa tako kada je Sunce u aspektu sa drugom planetom njegovo dejstvo je beneficno.
A kada u telesnom spajanju sa drugom planetom deluje maleficno.

Ali otkricu ja ko je u pravu, stari ili novi ;)

Ali definitivno Sunce utice.
Npr...zasto spaljeni Merkur toliko puno prica?

Stari nisu znali ni da je Zemlja okrugla,mislili su da je ravna ploca :D

Tradicionalni astrolozi  su vise poklanjali paznje sudbini,i nemogucnosti covjeka da ima slobodnu volju,sto je u jedno takvom mracnom vremenu bilo i logicno,posto vecina ljudi nija imala priliku da svojom slobodnom voljom kreira svoj zivot,dodje ti pisamce kuci,od nekog Monarhja,Kralja,i ti moras da ides u vojsku,da pogines za njega.Udaju te dok si jos u pelenama,dogovore miraz i sve,mladozenji 3 mjeseca :D
Nekada je eventualnu slobodnu volju predstavljao Vodolijin dio SAturna,ali tek sa otkricem Urana ,tehnoloski napredak,telefoni,tv,kompjuteri(demokratija) slobodna  volja je u pravom smislu dosla do izrazaja,a  SAturn predstavlja zivotnu skolu,lekcije,isto tako i  oslobadjanje nase dusevnosti od materijalne ovisnosti, ali samo tek onda kada ostvarimo taj materijalni vrh cega je Saturn(oblik,gravitacija,zemlja,stijena,planina,najvisa materijalna tacka) prirodni vladar.I nije nikakav malefik,kao sto kazu tradicionalisti,nego  se za veliki uspjeh treba pomuciti.I nije SAturn u 10 osudjen da padne,nego njegov pad odjekuje najjace,posto se popne najvise.Nije isto kada svrgnu kralja,i kada ostavku da predsjednik  mjesne zajednice :D

Spaljen Merkur mnogo prica,jer je pod uticajem Sunca(volja,energija,ego),koje prirodno vlada Lavom,a Lav je simbolicki u astrologiji opisan kao svjetlo,tj nista ne zna da sakrije :D,sto je su suprotnosti sa kvadratnim znakom Skorpije,koje opet sve drze u tajnosti.Sunce u takvom aspektu osvjetljava Merkur,daje mu optimizam,i osobe nemaju straha da se otvore.

Van mreže Andja*

• * Svraća na kafu *
  • Reputaciona snaga: 160
  • Andja is awe-inspiring!Andja is awe-inspiring!Andja is awe-inspiring!Andja is awe-inspiring!Andja is awe-inspiring!Andja is awe-inspiring!Andja is awe-inspiring!Andja is awe-inspiring!Andja is awe-inspiring!Andja is awe-inspiring!Andja is awe-inspiring!Andja is awe-inspiring!
« Odgovor #184 poslato: 21. Oktobar 2015. 21:16:45 »
Da je neko drugi priznao bi mu ;)

Van mreže Kefalina*

• *Drugar iz komšiluka *
  • Kefalina is awe-inspiring!Kefalina is awe-inspiring!Kefalina is awe-inspiring!Kefalina is awe-inspiring!Kefalina is awe-inspiring!Kefalina is awe-inspiring!Kefalina is awe-inspiring!Kefalina is awe-inspiring!Kefalina is awe-inspiring!Kefalina is awe-inspiring!Kefalina is awe-inspiring!Kefalina is awe-inspiring!
« Odgovor #183 poslato: 21. Oktobar 2015. 21:12:53 »
Mozda se Mrgud zbunio...

Van mreže Andja*

• * Svraća na kafu *
  • Andja is awe-inspiring!Andja is awe-inspiring!Andja is awe-inspiring!Andja is awe-inspiring!Andja is awe-inspiring!Andja is awe-inspiring!Andja is awe-inspiring!Andja is awe-inspiring!Andja is awe-inspiring!Andja is awe-inspiring!Andja is awe-inspiring!Andja is awe-inspiring!
« Odgovor #182 poslato: 21. Oktobar 2015. 21:08:50 »
Oba na 13* 15'

Van mreže Kefalina*

• *Drugar iz komšiluka *
« Odgovor #181 poslato: 21. Oktobar 2015. 21:07:22 »
Pa nisam,samo sam procitao da "spaljenu" planetu smatras ostecenom,pa rekoh da ti objasnim da  nije logicno da Sunce ima negativan uticaj na planetu sa kojom je u konjukciji ;)
Stari astrolozi (a oni su mi drazi u poslednje vreme :) ) razlikuju aspekte Sunce i telesno spajanje Sunca sa planetom.
Pa tako kada je Sunce u aspektu sa drugom planetom njegovo dejstvo je beneficno.
A kada u telesnom spajanju sa drugom planetom deluje maleficno.

Ali otkricu ja ko je u pravu, stari ili novi ;)

Ali definitivno Sunce utice.
Npr...zasto spaljeni Merkur toliko puno prica?

Andjo, a na kojim stepenima su ti Sunce i Merkur?

Van mreže Andja*

• * Svraća na kafu *
« Odgovor #180 poslato: 21. Oktobar 2015. 21:06:25 »
Mene zanima zasto tu ne moze da bude kazimi? Interesuje me objasnjenje samo

posmatrac*

• Gost
« Odgovor #179 poslato: 21. Oktobar 2015. 18:41:04 »

logično je, to se zove spaljenost, da ponovimo još jednom.

Jeste,logicno je kao kad  djevojku koja ima zutu kosu,i koja ima tamne oci nazovemo plavusom. :D

Jedno je kako se nesto zove,a drugo kako djeluje.

Sta cu ponavljat,pa nije ovo fizika ni matematika.

Mrgud*

• Gost
« Odgovor #178 poslato: 21. Oktobar 2015. 18:29:55 »
     Ti imaš kazimi izmedju Sunce i Merkur a Venera i Mars su ti spaljeni. Ne znam zašto se neko ne bi slagao sa tim :hum: (sem u slučaju da se ne zna orbis Kazimija : od 00°00' do 00°17') :pamet:
zato što Merkur tu ne može biti kazimi, tako da ona nema kazimi i o tome je već više puta bilo reči, a ako devojka baš želi da je kazimi, slobodno, njena volja da uzima u obzir šta hoće, što kaže Swiss opasna je igračka taj ego.

nije logicno da Sunce ima negativan uticaj na planetu sa kojom je u konjukciji ;)
logično je, to se zove spaljenost, da ponovimo još jednom.