Autor Tema: Prvi...drugi...treci...brak  (Pročitano 69150 puta)

0 Članovi i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

posmatrac*

• Gost
Odg: Prvi...drugi...treci...brak
« Odgovor #185 poslato: 21. Oktobar 2015. 21:29:20 »
Stari astrolozi (a oni su mi drazi u poslednje vreme :) ) razlikuju aspekte Sunce i telesno spajanje Sunca sa planetom.
Pa tako kada je Sunce u aspektu sa drugom planetom njegovo dejstvo je beneficno.
A kada u telesnom spajanju sa drugom planetom deluje maleficno.

Ali otkricu ja ko je u pravu, stari ili novi ;)

Ali definitivno Sunce utice.
Npr...zasto spaljeni Merkur toliko puno prica?

Stari nisu znali ni da je Zemlja okrugla,mislili su da je ravna ploca :D

Tradicionalni astrolozi  su vise poklanjali paznje sudbini,i nemogucnosti covjeka da ima slobodnu volju,sto je u jedno takvom mracnom vremenu bilo i logicno,posto vecina ljudi nija imala priliku da svojom slobodnom voljom kreira svoj zivot,dodje ti pisamce kuci,od nekog Monarhja,Kralja,i ti moras da ides u vojsku,da pogines za njega.Udaju te dok si jos u pelenama,dogovore miraz i sve,mladozenji 3 mjeseca :D
Nekada je eventualnu slobodnu volju predstavljao Vodolijin dio SAturna,ali tek sa otkricem Urana ,tehnoloski napredak,telefoni,tv,kompjuteri(demokratija) slobodna  volja je u pravom smislu dosla do izrazaja,a  SAturn predstavlja zivotnu skolu,lekcije,isto tako i  oslobadjanje nase dusevnosti od materijalne ovisnosti, ali samo tek onda kada ostvarimo taj materijalni vrh cega je Saturn(oblik,gravitacija,zemlja,stijena,planina,najvisa materijalna tacka) prirodni vladar.I nije nikakav malefik,kao sto kazu tradicionalisti,nego  se za veliki uspjeh treba pomuciti.I nije SAturn u 10 osudjen da padne,nego njegov pad odjekuje najjace,posto se popne najvise.Nije isto kada svrgnu kralja,i kada ostavku da predsjednik  mjesne zajednice :D

Spaljen Merkur mnogo prica,jer je pod uticajem Sunca(volja,energija,ego),koje prirodno vlada Lavom,a Lav je simbolicki u astrologiji opisan kao svjetlo,tj nista ne zna da sakrije :D,sto je su suprotnosti sa kvadratnim znakom Skorpije,koje opet sve drze u tajnosti.Sunce u takvom aspektu osvjetljava Merkur,daje mu optimizam,i osobe nemaju straha da se otvore.

Van mreže Andja*

• * Svraća na kafu *
  • Reputaciona snaga: 160
  • Andja is awe-inspiring!Andja is awe-inspiring!Andja is awe-inspiring!Andja is awe-inspiring!Andja is awe-inspiring!Andja is awe-inspiring!Andja is awe-inspiring!Andja is awe-inspiring!Andja is awe-inspiring!Andja is awe-inspiring!Andja is awe-inspiring!Andja is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
« Odgovor #184 poslato: 21. Oktobar 2015. 21:16:45 »
Da je neko drugi priznao bi mu ;)

Van mreže Kefalina*

• *Drugar iz komšiluka *
  • Reputaciona snaga: 875
  • Kefalina is awe-inspiring!Kefalina is awe-inspiring!Kefalina is awe-inspiring!Kefalina is awe-inspiring!Kefalina is awe-inspiring!Kefalina is awe-inspiring!Kefalina is awe-inspiring!Kefalina is awe-inspiring!Kefalina is awe-inspiring!Kefalina is awe-inspiring!Kefalina is awe-inspiring!Kefalina is awe-inspiring!
« Odgovor #183 poslato: 21. Oktobar 2015. 21:12:53 »
Mozda se Mrgud zbunio...

Van mreže Andja*

• * Svraća na kafu *
  • Andja is awe-inspiring!Andja is awe-inspiring!Andja is awe-inspiring!Andja is awe-inspiring!Andja is awe-inspiring!Andja is awe-inspiring!Andja is awe-inspiring!Andja is awe-inspiring!Andja is awe-inspiring!Andja is awe-inspiring!Andja is awe-inspiring!Andja is awe-inspiring!
« Odgovor #182 poslato: 21. Oktobar 2015. 21:08:50 »
Oba na 13* 15'

Van mreže Kefalina*

• *Drugar iz komšiluka *
  • Reputaciona snaga: 875
  • Kefalina is awe-inspiring!Kefalina is awe-inspiring!Kefalina is awe-inspiring!Kefalina is awe-inspiring!Kefalina is awe-inspiring!Kefalina is awe-inspiring!Kefalina is awe-inspiring!Kefalina is awe-inspiring!Kefalina is awe-inspiring!Kefalina is awe-inspiring!Kefalina is awe-inspiring!Kefalina is awe-inspiring!
« Odgovor #181 poslato: 21. Oktobar 2015. 21:07:22 »
Pa nisam,samo sam procitao da "spaljenu" planetu smatras ostecenom,pa rekoh da ti objasnim da  nije logicno da Sunce ima negativan uticaj na planetu sa kojom je u konjukciji ;)
Stari astrolozi (a oni su mi drazi u poslednje vreme :) ) razlikuju aspekte Sunce i telesno spajanje Sunca sa planetom.
Pa tako kada je Sunce u aspektu sa drugom planetom njegovo dejstvo je beneficno.
A kada u telesnom spajanju sa drugom planetom deluje maleficno.

Ali otkricu ja ko je u pravu, stari ili novi ;)

Ali definitivno Sunce utice.
Npr...zasto spaljeni Merkur toliko puno prica?

Andjo, a na kojim stepenima su ti Sunce i Merkur?

Van mreže Andja*

• * Svraća na kafu *
« Odgovor #180 poslato: 21. Oktobar 2015. 21:06:25 »
Mene zanima zasto tu ne moze da bude kazimi? Interesuje me objasnjenje samo

posmatrac*

• Gost
« Odgovor #179 poslato: 21. Oktobar 2015. 18:41:04 »

logično je, to se zove spaljenost, da ponovimo još jednom.

Jeste,logicno je kao kad  djevojku koja ima zutu kosu,i koja ima tamne oci nazovemo plavusom. :D

Jedno je kako se nesto zove,a drugo kako djeluje.

Sta cu ponavljat,pa nije ovo fizika ni matematika.

Mrgud*

• Gost
« Odgovor #178 poslato: 21. Oktobar 2015. 18:29:55 »
     Ti imaš kazimi izmedju Sunce i Merkur a Venera i Mars su ti spaljeni. Ne znam zašto se neko ne bi slagao sa tim :hum: (sem u slučaju da se ne zna orbis Kazimija : od 00°00' do 00°17') :pamet:
zato što Merkur tu ne može biti kazimi, tako da ona nema kazimi i o tome je već više puta bilo reči, a ako devojka baš želi da je kazimi, slobodno, njena volja da uzima u obzir šta hoće, što kaže Swiss opasna je igračka taj ego.

nije logicno da Sunce ima negativan uticaj na planetu sa kojom je u konjukciji ;)
logično je, to se zove spaljenost, da ponovimo još jednom.

posmatrac*

• Gost
« Odgovor #177 poslato: 21. Oktobar 2015. 18:24:21 »
Ovo sam ja shvatila. Nisi ispratio tok citavog razgovora. I nije bitno koje kvalitete planeta ima jer nije tema spaljenih planeta, vec nesto drugo...

Ali nema veze. Ja svakako ucim i to od svih. Sto bi rekli kraduckam od svih po malo ;) pa i od tebe :)
Pa nisam,samo sam procitao da "spaljenu" planetu smatras ostecenom,pa rekoh da ti objasnim da  nije logicno da Sunce ima negativan uticaj na planetu sa kojom je u konjukciji ;)

Van mreže Šmišonja Večiti Putnik*

• Mnogi bi se nesporazumi izbegli kad bi muškarci počeli da čitaju svaku napisanu reč, a žene prestale da čitaju izmedju redova
  • * Glavni & Odgovorni *
  • * Ovaj može da menja Google *
  • Reputaciona snaga: 35728
  • Šmišonja Večiti Putnik is awe-inspiring!Šmišonja Večiti Putnik is awe-inspiring!Šmišonja Večiti Putnik is awe-inspiring!Šmišonja Večiti Putnik is awe-inspiring!Šmišonja Večiti Putnik is awe-inspiring!Šmišonja Večiti Putnik is awe-inspiring!Šmišonja Večiti Putnik is awe-inspiring!Šmišonja Večiti Putnik is awe-inspiring!Šmišonja Večiti Putnik is awe-inspiring!Šmišonja Večiti Putnik is awe-inspiring!Šmišonja Večiti Putnik is awe-inspiring!Šmišonja Večiti Putnik is awe-inspiring!
  • ♥ 061 17 04 231 ♥
    • Wordpress Dnevnik Jednog Astrologa
« Odgovor #176 poslato: 21. Oktobar 2015. 18:11:37 »
     Idem malo u off - a gde je o tome pisano :pamet: ? Mene živo interesuje to njihovo objašnjenje :heh:
🔮 Natalče šareno 🔮 My Kipper on Imgur

Let me ask you something...
     If someone prays for patience, you think God gives them patience? Or does he give them the opportunity to be patient?
     If he prayed for courage, does God give him courage, or does he give him opportunities to be courageous?
     If someone prayed for the family to be closer, do you think God zaps them with warm fuzzy feelings, or does he give them opportunities to love each other?

~ 7 Lots ~ Lenormand  ~  Google Arhiva Slika ~