Autor Tema: Koliko se često selimo ?  (Pročitano 17862 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže kikiriki*

  • * Drugar u prolazu *
  • **
  • Poruke: 148
  • Reputaciona snaga: 0
  • kikiriki has no influence.
Odg: Koliko se često selimo
« Odgovor #58 poslato: 10. April 2012. 16:02:16 »
Evo možete koristiti moj čart za referencu osoba koja se više od 3x selila.

33 godine mi je i otkad znam za sebe (cca. 4. godina) ja sam stalno na nekim kratkim putovanjima.
prvo značajnije seljelje je uslijedilo kad sam upisala studij - 1998., zatim selidba u inozemstvo 2000. na drugi studij gdje ostajem cca. 7-8 godina,
u međuvremenu putujem na 6 mjeseci u drugu stranu zemlju na razmjenu studenata, i tokom tih godina bude dosta kratkih putovanja,
zatim se vraćam rodnom domu 2007. gdje  kanim ostati, ali me život opet odnese u drugi grad na skoro 3 godine,
evo me prije 6 mjeseci se opet vratila u rodni grad :)

oktobar*

  • Gost
Odg: Koliko se često selimo
« Odgovor #57 poslato: 11. Novembar 2011. 21:05:33 »
Evo ja sam 9. puta. pa sad mi se donekle situacija smirial i sad ne znam odrediti kroz koju kucu u biti da posmatram svoj dom.
ako mi je 4. u biku, a vladar u 8. valjda mi je to znak da cu uvijek biti podstanar ili da ce mi kuca biti imovina od muza,a sa druge strane mi je 4. kuca i roditeljski dom i sad od njega kad bi brojila, bas me zanima koja mi je sad kuca vazeca?

P.S. nasla sam temu i za to !

Van mreže andjelikadepeures*

  • *Drugar iz komšiluka *
  • ****
  • Poruke: 326
  • Reputaciona snaga: 74
  • andjelikadepeures is leading the good life!andjelikadepeures is leading the good life!andjelikadepeures is leading the good life!andjelikadepeures is leading the good life!andjelikadepeures is leading the good life!andjelikadepeures is leading the good life!andjelikadepeures is leading the good life!andjelikadepeures is leading the good life!andjelikadepeures is leading the good life!andjelikadepeures is leading the good life!andjelikadepeures is leading the good life!
  • Pol: Žena
Odg: Koliko se često selimo
« Odgovor #56 poslato: 11. Novembar 2011. 20:42:17 »
ja sam se selila ne znam ni sama koliko puta, pa eto vam karte za analizu...

mojra*

  • Gost
Odg: Koliko se često selimo
« Odgovor #55 poslato: 11. Novembar 2011. 10:01:44 »
Zanimljiva tema NEdo :)
evo i moje iskustvo: selila sam se 3 puta do sad a vrlo moguce opet uskoro nas ceka selidba
4.kuca pocinje u  Vaga (kardinalni,vazusni) a nastavlja u  Škorpija (fiksni,vodeni),vladar  Venera u promenjivom,zemljanom,a  Mars u 12.kuci,,,sto znaci da ulazim u statistiku druge i trece kolone:)))))
 Uran u 4. :180:  Mesec bih opisala mnogim nestabilnostim a znacajnim turbulencijama koje su se odigrale u porodicnom domu , u kom sam provela znacajan deo zivota,,,a  Mars  :120:  Uran povoljnim promenama koje su usledile brakom i stvaranjem porodice ili "sopstvenog doma"
nedo da dodas nesto?

Van mreže Neda*

  • *Drugar iz komšiluka *
  • ****
  • Poruke: 282
  • Reputaciona snaga: 136
  • Neda is awe-inspiring!Neda is awe-inspiring!Neda is awe-inspiring!Neda is awe-inspiring!Neda is awe-inspiring!Neda is awe-inspiring!Neda is awe-inspiring!Neda is awe-inspiring!Neda is awe-inspiring!Neda is awe-inspiring!Neda is awe-inspiring!Neda is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
Odg: Koliko se često selimo
« Odgovor #54 poslato: 08. Novembar 2011. 09:49:13 »
Ja sam se selila vise od 10 puta. Imam mesec u jarcu u 4 kuci kvadrat merkur u 7 kuci i sekstil saturn u 6 kuci. Stambeno pitanje mi nije reseno i neznam na koj nacin bih resila i skrasila se. \zasad ne planiram seljenje ali posto sam podstanar to nikad nije sigurno.  :???:

Pa vladar IV polja ti je u Ribama, promenljiv znak, pa otišao i VI polje, podstanari. A sam Mesec u Jarcu je u znaku svog izgona, pa samim tim kako je postavljen u IV polje (dom, država, mesto rodjenja) ukazuje zbog 60° sa tim Saturnom (a i sa Hironom koji je u O° sa Saturnom) da ćeš u jednom trenutku svog života biti protiv svoje volje u "izgonu" iz rodnog mesta / države i biti verovatno podstanar (na duže i neodredjeno vreme ~ Saturn 120° Neptun kao dispozitor i vladar VI polja) a potencijalni razlog preseljenja ~ Saturn u Ribae u VI polju ~ promena radnog mesta, a i Mesec je na stepenu egzaltacije Marsa koji ti je vladar VII polja ~ zbog partnera na primer, a Mars je i razvod + je u VIII polju, pa možda i zbog razvoda / posle razvoda, ili zbog gubitka neke nekretnine / nasledja jer Mars ima 180° sa NeptunJMČ u II polju, a i sam Mesec je valdar X polja ~ zbog posla na primer...

Van mreže Neda*

  • *Drugar iz komšiluka *
  • ****
  • Poruke: 282
  • Reputaciona snaga: 136
  • Neda is awe-inspiring!Neda is awe-inspiring!Neda is awe-inspiring!Neda is awe-inspiring!Neda is awe-inspiring!Neda is awe-inspiring!Neda is awe-inspiring!Neda is awe-inspiring!Neda is awe-inspiring!Neda is awe-inspiring!Neda is awe-inspiring!Neda is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
Odg: Koliko se često selimo
« Odgovor #53 poslato: 08. Novembar 2011. 09:47:35 »
Možda kad prestaneš da budeš Venera i postaneš Mesec, pa koliko toliko će da se stabilizuje situacija, jer dokle god si Venera, slobodna žena, ti aktiviraš 90° sa Pluton i 120° sa JMČ, a Venera vladar I i VIII, pa na kraju III polja, stalni večiti putnik koji biva povredjivan, a ako postaneš Mesec, supruga, majka, jeste da je on na Plejadama, možda ćeš se teško prilagoditi toj novoj ulozi jer će drastično da se razlikuju obaveze koje budeš imala tada od pre, jer ipak Mesec ima 90° sa Čvorovima iz 5-11p, pa ćeš imati "razlog za plakanje", a i Mesec je ipak u PH, što koliko toliko smiruje situaciju i održava neki "vakum - stagnaciju" kao što i svaki Mesec u PH označava...

Van mreže Neda*

  • *Drugar iz komšiluka *
  • ****
  • Poruke: 282
  • Reputaciona snaga: 136
  • Neda is awe-inspiring!Neda is awe-inspiring!Neda is awe-inspiring!Neda is awe-inspiring!Neda is awe-inspiring!Neda is awe-inspiring!Neda is awe-inspiring!Neda is awe-inspiring!Neda is awe-inspiring!Neda is awe-inspiring!Neda is awe-inspiring!Neda is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
Odg: Koliko se često selimo
« Odgovor #52 poslato: 08. Novembar 2011. 09:46:15 »
Citat: zelena dolina
ja sam se selila 8 puta, kako se to vidi, mislim stvarno bedak, opet treba da se selim........a IV mi je u jarcu !

Da, ali je tebi Saturn 90° Sunce, 150° sa Uran, a sve to pokazuje nestabilnost u domu ili sa domom... ne računajući sto je u VIII polju, pa i to donekle ukazuje na probleme sa "krovom nad glavom"... a ako gledamo "dom, kuću" takodje gledamo i natalni Mesec, koji je tebi na Plejadama (razlog za plakanje) u VIII polju gde gubi snagu, u PH i ima sep. 150° sa Venera i 120° sa Plutonom koji su medjusobno u 90° ~ a to isto tako ukazuje na problematične situacije u domu koje teraju osobu da "beži" odatle jer u duši oseća da je "večiti putnik bez konaka"...

Van mreže Neda*

  • *Drugar iz komšiluka *
  • ****
  • Poruke: 282
  • Reputaciona snaga: 136
  • Neda is awe-inspiring!Neda is awe-inspiring!Neda is awe-inspiring!Neda is awe-inspiring!Neda is awe-inspiring!Neda is awe-inspiring!Neda is awe-inspiring!Neda is awe-inspiring!Neda is awe-inspiring!Neda is awe-inspiring!Neda is awe-inspiring!Neda is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
Odg: Koliko se često selimo
« Odgovor #51 poslato: 08. Novembar 2011. 09:44:27 »
Jedva sam nasla temu, ja izracunala ovo jos isti dan i nikako da postavim podatke. :tuga:

1. Nikada se nisu selili

4 kuca je u zemljanom ili vodenom znaku, promenljiv ili kardinalni znak ( :devica:, :jarac:, :ribe: i :rak: ).
Vladar 4 kuce je u vodenom ili vazdusnom znaku, promenljiv znak ( :ribe: i :blizanci: ).
Kuca u kojoj je vladar 4 je zemljana ili vatrena i fiksa kuca (2 i 5 kuca).

2. Selili se 2-3 puta

4 kuca je u vodenom i fixnom znaku ( :škorpija: )
Vladar 4 kuce je u vatrenom znaku, kardinalni ili fixni znak ( :ovan: i  :lav: ).
Kuca u kojoj je vladar 4 je vodena ili vatrena, promenljiva. ( 9 i 12 kuca)

3. Selili se vise od 3 puta

4 kuca je u vodenom ili zemljanom znaku, promenljiv ili kardinalni znak ( :rak: , :ribe: , :devica: i  :jarac: )
Vladar 4 je u vazdusnom i promenljivom znaku ( :blizanci: ).
Kuca u kojoj je vladar 4 je zemljana ili vatrena, fixna ( 2 i 5 kuca)

Eto nadam se da je sve jasno, koristila sam podatke od 30 osoba...

Van mreže Neda*

  • *Drugar iz komšiluka *
  • ****
  • Poruke: 282
  • Reputaciona snaga: 136
  • Neda is awe-inspiring!Neda is awe-inspiring!Neda is awe-inspiring!Neda is awe-inspiring!Neda is awe-inspiring!Neda is awe-inspiring!Neda is awe-inspiring!Neda is awe-inspiring!Neda is awe-inspiring!Neda is awe-inspiring!Neda is awe-inspiring!Neda is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
Odg: Koliko se često selimo
« Odgovor #50 poslato: 08. Novembar 2011. 09:44:16 »
Možemo da analiziramo to ovako:
1. Osobe koje su se selile više od 3 puta
2. Osobe koje su se selile 2-3 puta
3. Osobe koje su ceo život podstanari
4. Osobe koje se nikada nisu selile
Gledamo vladara IV, pošto je to naš prvi dom i gledamo u kom su znaku, isto i vladar IV u kom je znaku.
Pošto znakove delimo na vatrene, zemljane, vazdušne, vodene i na kardinalne, fiksne i promenljive navodimo i jedno i drugo. Takodje treba obratiti pažnju na znak koji se nastavlja kroz kuću ako kuća počinje na poslednjim stepenima. Pa sada uzmemo par primera iz svoje zbirke natalnih karata, uradimo grubu procenu i kažemo:
1. Osobe koje su se selile više od 3 puta imaju IV u promenljivom i vazdušnom znaku, a vladar je takodje u promenljivom i vazdušnom
2. Od 2 - 3 puta  - IV je u kardinalnom, vazdušnom a vladar je u vodenom, promenljivom znaku.
3. Za podstanare nemam još primere
4. Za 1 dom preovladjuju fiksni i zemljani znaci

Van mreže Neda*

  • *Drugar iz komšiluka *
  • ****
  • Poruke: 282
  • Reputaciona snaga: 136
  • Neda is awe-inspiring!Neda is awe-inspiring!Neda is awe-inspiring!Neda is awe-inspiring!Neda is awe-inspiring!Neda is awe-inspiring!Neda is awe-inspiring!Neda is awe-inspiring!Neda is awe-inspiring!Neda is awe-inspiring!Neda is awe-inspiring!Neda is awe-inspiring!
  • Pol: Žena
Koliko se često selimo ?
« Odgovor #49 poslato: 08. Novembar 2011. 09:43:23 »
To bi bilo interesantno da napravimo nekakvu klasifikaciju ~ jedna tabela da budu čartovi osoba koje su se puno selile, pa ondak da bude tabela osoba koje su se samo jednom / dva puta selile i treća tabela da bude čartovi osoba koje su rodjene i uslovno rečeno umrle u jednom te istom stanu / kući... pa da tako nadjemo neku "formulu" po kojoj možemo da odredimo u nekom novom čartu da li ima promene mesta boravka ili ne... šta mislite?